Otulanie poporodowe? Prawo mamy do godnego połogu!

W okresie połogu, kiedy mama wraz ze swoim nowonarodzonym dzieckiem wkraczają w nowy etap życia, istnieje piękna i niezwykle ważna ceremonia zwaną otulaniem poporodowym. W trakcie tego wyjątkowego momentu, mama i dziecko są otaczane troską, wsparciem i miłością, co ma kluczowe znaczenie dla ich fizycznego i duchowego dobrostanu.

W czasie naszego live z Asią @mamwsparcie, mieliśmy zaszczyt poruszyć temat otulania poporodowego i dowiedzieć się więcej na jego temat. Rozmawiałyśmy między innymi o historii tej ceremonii, jej znaczeniu oraz o korzyściach fizycznych i duchowych, które płyną z tego wyjątkowego doświadczenia.

Ceremonia otulania poporodowego jest nie tylko pięknym rytuałem, ale także ma istotne znaczenie dla kobiet, które straciły swoje dziecko. W takiej sytuacji otulanie może stanowić szczególnie cenne wsparcie emocjonalne i pomóc w procesie zdrowienia.

Nasze spotkanie odbyło się w ramach Międzynarodowego Tygodnia Godnego Porodu i współpracy z @fundacjavitaetfamilia oraz @rodzic_po_ludzku, organizacjami, które angażują się w ważne kwestie związane z macierzyństwem i połogiem.

Jeśli jesteś ciekawa, czym dokładnie jest otulanie poporodowe, dla kogo jest przeznaczone, jakie korzyści niesie ze sobą i jakie znaczenie ma w przypadku straty dziecka, zachęcamy do obejrzenia naszego live’a. Oprócz Asii, także Voli Kusmierskiej @otulic_mame, podzieliła się swoją wiedzą na ten temat, dzięki czemu dowiesz się jeszcze więcej na temat tej pięknej ceremonii.

Masz pytania lub chciałabyś podzielić się swoimi doświadczeniami? Nie krępuj się! Napisz je w komentarzach, a my z radością odpowiemy na wszystkie z sercem pełnym wsparcia i zrozumienia ♥️.

Zapraszamy do wzięcia udziału w tym pięknym wydarzeniu, które pomoże Ci lepiej zrozumieć i docenić magię otulania poporodowego oraz roli, jaką odgrywa w życiu kobiet i ich dzieci.

Dodaj komentarz