Macierzyństwo a optymalizacja składek ZUS. Wywiad z mecenas Katarzyną Przyborowską.

Jeśli jesteś mamą albo planujesz nią być obejrzyj wideo, które nagrałam razem z mecenas Katarzyną Przyborowską. Pani mecenas specjalizuje się sprawach związanych w ZUS i właśnie wydała e-book Jak prowadzić biznes w ciąży i na macierzyńskim bez kłopotów w ZUS (kliknij tutaj).

Zazwyczaj rozmawiam z moimi gośćmi o działalności nierejestrowanej, ale każdej mamie życzę z całego serca by rozwinęła swój pomysł biznesowy do tego stopnia, iż będzie musiała zarejestrować działalność gospodarczą.

Prowadząc działalność nierejestrowaną nie płacisz składek w ZUS. W momencie, gdy przekroczysz limit prowadzenia działalności nierejestrowanej musisz zacząć opłacać składki. Możesz na początku skorzystać z różnych preferencji oferowanych przez Państwo (ulga na start czy mały ZUS).

Pytanie brzmi, czy w przypadku gdy jesteś mamą małego dziecka lub planujesz kolejną (lub pierwszą) ciążę korzystanie z tych preferencji jest opłacalne pod względem finansowym i ubezpieczeniowym?

W czasie wywiadu z mecenas Katarzyną Przyborowską rozmawiałam m.in. o tym:

  • Czym jest optymalizacja składek?
  • Czy optymalizacja składek jest legalna? Kiedy może okazać się, że działamy na granicy prawa?
  • Jak optymalizacja składek wpływa na macierzyństwo i wysokość zasiłku macierzyńskiego?
  • Czy każda mama da radę sama dokonać analizy pod kątem najbardziej opłacalnych rozwiązań w temacie składek płaconych w ZUS? Jak korzystać z dostępnych kalkulatorów?
  • Czy i w jaki sposób Zakład Ubezpieczeń Społecznych może skontrolować działania polegające na optymalizacji składek? Czy przedsiębiorcze mamy mają się czego obawiać?

Możesz obejrzeć nagranie ze spotkani na żywo na fanpage Prawo Mamy albo klikając w okienko dostępne tutaj:

 

Ulga na start, a prawa przedsiębiorczej mamy. Plusy i minusy ulgi na start.

Czy przedsiębiorcza mama ma prawo do urlopu wychowawczego?

Kilka słów recenzji o e-booku Ciąża, dziecko i własna firma.

E-book mecenas Katarzyny Przyborowskiej to merytoryczne kompendium wiedzy na temat optymalizacji składek i tego, jak legalnie prowadzić biznes w ciąży i w czasie pobierania zasiłku macierzyńskiego. Dzięki wskazówkom, które są zawarte w e-booku spokojnie zaplanujesz łączenie macierzyństwa z prowadzeniem działalności gospodarczej. Dowiesz się, jakie składki musisz płacić i jakiś formalności dopełnić na każdym etapie (ciąża, poród, zasiłek macierzyński, urlop wychowawczy dla przedsiębiorczej mamy).

Ten e-book to obowiązkowa lektura, dla każdej kobiety która przestaje prowadzić działalność nierejestrowaną i przechodzi na działalność gospodarczą, jednocześnie planując ciążę i macierzyństwo. Zwłaszcza, że ten e-book jest nie tylko merytoryczny ale i przystępny w odbiorze pod względem językowym.

 

Dodaj komentarz