Znajdź siłę w wiedzy, czyli recenzja książki Prawo Mamy według Dominiki Luch!

Z nieukrywanym zadowoleniem dzielę się z Wami recenzją mojej najnowszej książki, Prawo Mamy, autorstwa Dominiki Luch. To dla mnie nie tylko zaszczyt, ale również ogromna satysfakcja, widząc, jak moje dzieło trafia do rąk kobiet, które pragną zgłębić tajniki praw kobiet w okresie okołoporodowym. Dominika podkreśla, że książka ta spełnia swoje zadanie jako kompendium wiedzy, gromadząc, opisując i tłumacząc wszystkie prawa i obowiązki kobiet w trakcie ciąży, porodu i połogu. Wyraża ona również przekonanie, że Prawo Mamy to nie tylko zbiór informacji, ale również narzędzie dające pewność siebie oraz umożliwiające korzystanie z przywilejów przysługujących kobietom w tym szczególnym okresie życia. Zachęca zatem do sięgnięcia po tę książkę jako przygotowanie do macierzyństwa, podkreślając jej kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa oraz świadomości własnych praw.

Recenzja Dominiki Luch dotycząca książki Prawo Mamy

Wiele razy jako kobieta w ciąży i mama szukałam informacji dotyczących praw, jakie mi przysługują w okresie okołoporodowym. Zabierało mi to zawsze dużo czasu. Dodatkowo musiałam również weryfikować te informacje, co często było frustrujące, gdyż często okazywały się sprzeczne lub niepełne. Joanna Rułkowska w swojej książce Prawo Mamy wyszła naprzeciw temu problemowi. W jednym miejscu zebrała, opisała i wytłumaczyła wszystkie prawa i obowiązki kobiet w okresie ciąży, porodu i połogu. Moim zdaniem ta pozycja powinna być przeczytana przez wszystkie kobiety jako przygotowanie do macierzyństwa. Świadomość naszych praw jest niezbędna dla poczucia bezpieczeństwa. Daje również narzędzia do korzystania z przywilejów, które w tym wyjątkowym czasie nam przysługują.

Kluczowe informacje, jakie znalazłam w książce, to wiedza na temat opieki medycznej okołoporodowej, która nam się należy. Dowiedziałam się np. o możliwości skorzystania dodatkowych wizyt stomatologicznych. Ciekawym aspektem jest również możliwość współdzielenia urlopu rodzicielskiego z ojcem dziecka i wymiar urlopu, który należy się tylko jemu. Kolejny ważny aspekt, który został tu poruszony, to prawa w sytuacjach trudnych, takich jak poronienie. Żadna z nas nie chce doświadczyć takiego zdarzenia, jednak takie sytuacje mogą nas spotkać, dlatego warto znać swoje prawa. Dodatkowo znajomość naszych praw przy porodzie pomoże w ich egzekwowaniu. Może także wpłynąć pozytywnie na samo doświadczenie porodu.

Ta książka jest szalenie ważna i sprawi, że będziesz mogła pewniej wkroczyć na piękną i pełną wyzwań drogę, jaką jest macierzyństwo.

Dominika Luch prowadzi konto na Instagramie pod nazwą: A nie wyglądasz. Znajdziesz ją TUTAJ.

Jeśli jesteś kobietą, która stawia na pełne, świadome macierzyństwo i pragniesz poczuć się pewniej na każdym kroku tej niezwykłej podróży, książka Prawo Mamy jest dla Ciebie. Ta książka to nie tylko źródło wiedzy, ale także rodzaj ubezpieczenia, które warto sobie zafundować. Zachęcam Cię więc do sięgnięcia po poradnik Prawo Mamy już dziś i do odkrycia, jak może ono zmienić Twoje podejście do macierzyństwa oraz zapewnić Ci spokój i pewność na każdym etapie tej wyjątkowej drogi.

Więcej informacji o książce Prawo Mamy znajdziesz TUTAJ!

Dodaj komentarz