Działalność nierejestrowana? Wykonaj audyt biznesu!

działalność nierejestrowana

Działalność nierejestrowana 2021/2022

Działalność nierejestrowana i formalności? Niestety tak. Biznes na próbę posiada wiele zalet, ale nie oznacza to, że można działać całkowicie swobodnie. Zapewne już wiesz, że są jakieś warunki na start, że trzeba uważać na limit, że konieczne jest prowadzenie uproszczonej ewidencji sprzedaży. Czytasz różne informacje w mediach społecznościowych, grupach na Facebooku, rozmawiasz z bliskimi i w pewnym momencie zaczynasz się gubić. Co jest ważne i konieczne? A co jedynie zalecane?

Na bazie współprac podejmowanych z nierejestrowanymi przedsiębiorcami oraz mojego doświadczenia postanowiłam podzielić się z Tobą kilkoma praktycznymi wskazówkami na start z małym biznesem!

Działalność nierejestrowana a Twój idealny klient

Jeśli zamierzasz sprzedawać swoje produkty (lub świadczyć usługi) w ramach działalności nierejestrowanej to na początku skup się na uporządkowaniu spraw strategicznych związanych z Twoim małym biznesem. Twoje pierwsze zadanie to dokładne określenie kim jest TWÓJ IDEALNY KLIENT.

Pytania na jakie warto sobie odpowiedzieć to m.in.:

 • Komu i w czym dokładnie chcesz pomóc w ramach prowadzonej DN?
 • Jaki jest profil demograficzny i psychologiczny Twojego idealnego klienta? Wiek, płeć, zawód, wykształcenie, dzietność, lokalizacja geograficzna? Zainteresowania Twojego klienta, aspiracje, priorytety?
 • Czy wybrana przez Ciebie grupa klientów będzie miała pieniądze, by za Twoje produkty zapłacić?
 • Jakie obawy i obiekcje ma Twój klient?

Działalność nierejestrowana a aspekty finansowe

Aspekty finansowe to najważniejsze zadanie do określenia przed startem z działalnością nierejestrowaną. Musisz zastanowić się nad tym, czy chcesz by działalność nierejestrowana była celem samym w sobie i zależy Ci jedynie na prowadzeniu małego biznesu czy jest to jedynie pas startowy do wyższych zarobków.

Musisz przeanalizować takie kwestie jak:

 • Podejście do limitu działalności nierejestrowanej. Jego wysokość, Twoje aspiracje, konsekwencje przekroczenia, analiza cen w Twoim biznesie i ich wpływ na limit.
 • Rodzaj i wysokość kosztów w Twoim małym biznesie.
 • Finanse na start z działalnością nierejestrowaną.
 • Zarządzanie przychodami i dochodami.
 • Przygotowanie dokumentacji księgowej (ewidencje, rachunki, przelewy, faktury, deklaracje podatkowe).

Działalność nierejestrowana a aspekty prawne

Brak wpisu w CEiDG odnośnie prowadzenia działalności nierejestrowanej nie oznacza, że taki mały biznes funkcjonuje na rynku bez żadnych formalności. O ile istnieje szereg ułatwień pod względem rozliczeń z Państwem, to pozostaje jeszcze kwestia klientów! Klienci nie mogą bowiem odczuwać różnicy pomiędzy przedsiębiorcą rejestrowanym i nierejestrowanym.

Konieczne jest więc spełnienie nie tylko licznych warunków na start z działalnością nierejestrowaną (m.in. czysta karta, limit, brak możliwości prowadzenia spółki), czy kontakt z US jeśli zachodzi potrzeba księgowania na kasie fiskalnej czy rejestracji jako podatnik czynny VAT.

Konieczne jest też zadbanie o: prawa konsumentów, regulamin sprzedaży czy odpowiednie wdrożenie RODO.

Jak wykonać szczegółowy audyt małego biznesu?

Przygotowałam dla nierejestrowanych przedsiębiorców workbook, dzięki któremu możesz samodzielnie wykonać audyt działalności nierejestrowanej.


Produkt możesz pobrać bezpłatnie. Wystarczy, że dołączysz do grona czytelników NIEREJESTROWANEGO NEWSLETTERU!

Dlaczego warto pobrać ten plik?

 • Plik składa się z checklist, opisów, zadań i poleceń dzięki którym uporządkujesz swoją wiedzę na start z działalnością nierejestrowaną i odhaczysz najważniejsze sprawy do załatwienia.
 • Workbook możesz wydrukować i ułatwić sobie pracę nad małym biznesem. Możesz sprawdzić czy wszystko robisz zgodnie z prawem.
 • Przygotowałam zadania audytowe do wykonania w trzech obszarach: biznesowy, finansowy i prawny. Dzielę się z Tobą moją wiedzą w kompleksowy sposób. Kwestie prawne to tylko jedna ze składowych dobrego i profesjonalnego startu z małym biznesem.
 • Dołączysz do grona nierejestrowanych przedsiębiorców, którzy działają strategicznie. Dzięki temu masz szansę osiągnąć sukces i każdego dnia rozwijać siebie i swój biznes.
 • Zapisując się na NIEREJSTROWANY NEWSLETER otrzymujesz dostęp do innych bezpłatnych materiałów. Raz w tygodniu (w soboty) będziesz też otrzymywać ode mnie listy prosto na swoją skrzynkę z informacjami o działalności nierejestrowanej, przemyśleniami biznesowymi oraz aktualnościami prawnymi. Będziesz też mieć dostęp do specjalnych ofert związanych z moimi produktami.

Co inne osoby sądzą o tymi praktycznym mini poradniku na start z działalnością nierejestrowaną?

Pobrałam i jest świetny! Bardzo dużo wartościowych treści i podobają mi się listy zadań.

Dziękuję! Pięknie wydane i napakowane przydatnymi treściami. Ja dopiero będę ruszać z działalnością, ale już widzę, że będę się bardzo opierać na tym workbooku.

Jestem na etapie przygotowań do własnej działalności i Ty przekazujesz ogrom wiedzy jak do tego tematu podejść. Pobrałam już workbook i jestem pod wielkim wrażeniem!

Ten workbook to jest jak najlepszy prezent gwiazdkowy dla osoby, która marzy o własnym biznesie. Tyle praktycznych zadań i wskazówek. Szczerze mówiąc, to zdziwiłam się, że jest to produkt bezpłatny!

Pobierz workbook i wykonaj audyt działalności nierejestrowanej!

Dodaj komentarz